Ярмарка сельхозпродукции от производителя в Коблево проведена не будет

Ярмарка сельхозпродукции от производителя в Коблево проведена не будет
10 октября 11:49 2022 Распечатать эту публикацию
Соцмедиа шаринг
0
(0)

Ярмарок сільськогосподарської продукції, який планували провести у Коблеве для мешканців усієї громади, у цьому році реалізовано не буде.

У проведенні ярмарку, де безпосередньо могли зустрітися виробники сільськогосподарської продукції та покупці, без перекупників з їхньою ціновою накруткою, не бачить перспектив заступник Коблівського сільського голови Мезенко Денис Анатолійович.

Ще в середині серпня ініціативною групою від сільської ради було розроблено концепцію проведення соціально-корисного та особливо актуального в цей непростий час проєкту проведення ярмарку сільгосппродукції на території Коблеве, насамперед, для можливості слабозахищеним верствам населення всієї нашої громади зробити хоч мінімальні запаси на осінь та зиму. Навіть спробувати це зробити. Проведення ярмарку було заплановано на кінець серпня — вересень місяць.

Адже такий ярмарок передбачав організацію прямої торгової зустрічі виробників та слабозахищених верств населення Коблівської громади без посередників-перекупників. Таким чином, досягався результат зниження вартості товарів.

В багатьох областях України такі ярмарки проводять регулярно і цей рік не був винятком. Особливо такі «торгівельні зустрічі» актуальні зараз, коли ціни стрімко зростають, а доходи населення стають дедалі меншими. Слабозахищені верстви населення стають ще більш уразливими. Елементарно постає питання виживання.

Отже, після того, як ініціативною групою було розроблено концепцію реалізації сільськогосподарського ярмарку, сільським головою питання було спрямоване на виконання одному із заступників. Але минув місяць, минуло більше часу і жодних звісток про ярмарок так і не з’явилося.

Сайт Коблівської громади вирішив з’ясувати, як справи щодо реалізації цього гуманітарного некомерційного проєкту.

На зустрічі з паном Мезенко були отримані такі відповіді на основні запитання:

Перспектив проведення сільськогосподарського ярмарку заступник сільського голови не бачить, так як пенсіонери, багатодітні сім’ї, незаможні та інші мешканці всю необхідну продукцію ЛЕГКО можуть купити у АТБ;
Організовувати спеціально захід, відводити під нього місце теж немає сенсу, т.к. у Коблеве на ринку є торгові майданчики і продавці можуть торгувати і там;
Наразі військовий час і організовувати ярмарок небезпечно — може прилетіти ракета і відповідати тоді доведеться сільській раді.
Це основні тези на користь того, щоб не проводити ярмарок.

З усієї, насамперед організаційної, роботи, яку необхідно було провести, реалізовані були лише переговори (мабуть консультаційна работа) з медичною службою громади, комунальним господарством, держпродспоживслужбою та пожежниками — виходячи з цих робочих переговорів, висновок про недоцільність проведення ярмарку та особливу небезпеку проводити його зараз тільки підтвердився. Але, як представляється, висновок про небезпечність чи безпеку проведення такого заходу остаточно дають військові.

Не було навіть встановлено потенційних учасників можливого заходу для більш реальних прогнозів та оцінок. Не було відпрацьовано ні списків виробників, ні списків слабозахищених верств Коблівської громади по населених пунктах.

Цікавить також практика — чому більшість областей нашої країни проводять такі ярмарки і провели його й цього року і чому, все ж таки, недоцільно проводить такий ярмарок у Коблівській громаді?

Ініціативна група розробила концепцію. Маючи наявний адміністративний потенціал, залишається призначити відповідальних осіб за основними напрямками, дати їм відповідні розпорядження, встановити терміни та проконтролювати виконання. Класичний менеджмент. Особливо це знайомо людям із практичним досвідом в управлінні. І у цьому випадку неважливо — у комерційному чи державному.

Ссылка на публикацию на официальном сайте Коблевской территориальной громады.

Ссылка на публикацию на официальном сайте Коблевской территориальной громады.

Чому, при наявності ресурсів організації заходу, жителі нашої громади так і не дочекалися можливості купити найнеобхідніше за цінами від виробників?!

Поставьте и Вы свою оценку

Участвуйте в рейтинге. Жмите на звёздочки!

Средняя оценка: 0 / 5. Всего оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Сайты для бизнеса